czerwca 10, 2024

Brązowi medaliści

 Dlaczego Brązowi Medaliści Są Szczęśliwsi od Srebrnych?

Według badań przeprowadzonych na medalistach igrzysk sportowych (interpretacja mimiki twarzy) okazuje się, że zdobywcy brązowych medali są znacznie szczęśliwsi ze swojego osiągnięcia niż srebrni medaliści. Zastanawialiśmy się w klasie, dlaczego tak się dzieje. Doszliśmy do wniosku, że brązowy medalista jest zadowolony z tego, że w ogóle znalazł się na podium, podczas gdy srebrny medalista często czuje niedosyt, ponieważ był blisko złota.

W naszej klasie również zaczęliśmy od 3 miejsca, dążąc małymi krokami do celu, aby w 3 klasie znaleźć się na najwyższym podium. Za rok, będąc w 2 klasie, planujemy świętować srebrny medal, ciesząc się z każdego osiągnięcia na naszej drodze.

Podsumowaliśmy ten rok indywidualnie, doceniając te małe sukcesy, które udało nam się osiągnąć. Na koniec ozdobiliśmy naszą  magiczną cyfrę 3. To przypomnienie, że małe kroki prowadzą do wielkich celów, a cieszenie się z małych rzeczy jest kluczem do satysfakcji.

Link do badań: 

https://www.npr.org/2021/07/29/1022537817/theres-a-psychology-lesson-behind-why-olympic-bronze-medalists-are-so-happy

Szablon do edycji:

https://www.canva.com/design/DAGGsw9WrlM/Fbsih3c7kj0SiBNdV7x_Jg/edit?utm_content=DAGGsw9WrlM&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz