marca 19, 2023

Parki narodowe

1. Po co są parki narodowe?
2. Jak należy zachować się na terenie parku narodowego?
3. Czym zajmują się pracownicy parków?

Na te pytania chcieliśmy uzyskać odpowiedź. Rozpoczęliśmy od poznania wybranych parków narodowych. By ułatwić sobie zadanie, każdy zespół przyjrzał się innym parkom, by potem móc nawzajem wymienić się tymi informacjami. 


Pracowaliśmy z tekstem. Z racji naszego sąsiedztwa z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, porównaliśmy go z najstarszym parkiem na świecie- Parkiem Yellowstone. Znajdowaliśmy podobieństwa i różnice.


Wiedzieliśmy kto pracuje w parku narodowym, jednak nasze informacje były niekompletne. Ktoś wpadł na pomysł by spojrzeć na stronę TPN. Po tym, co tam znaleźliśmy, mogliśmy przypuszczać kto tam pracuje. Ale było nam mało, więc znów ktoś podrzucił pomysł: to może po prostu zadzwońmy do TPN. I tak oto, Olek, jako nasz przedstawiciel zadzwonił, powiedział co już wiemy i poprosił o uzupełnienie naszych informacji. W ten sposób nasza wiedza jest już kompletna.


Przyglądając się stronie TPN-u wywnioskowaliśmy też, czym zajmują się pracownicy parku. 



I tak powstały nasze książeczki o parkach narodowych










Natomiast w pracowni informatycznej powstały infografiki, jak należy zachować się w parku. Po wydrukowaniu rozdaliśmy je mieszkańcom naszej miejscowości oraz turystom przyjeżdżającym na wypoczynek. Trafiły tez na gazetkę szkolną, by każdy z uczniów naszej szkoły mógł się z nimi zapoznać.










Było też kreatywnie, bo próbowaliśmy rozszyfrować skróty parków narodowych i tak

Tatrzański Park Narodowy- TPN

Słowiński Park Narodowy -SPN



Babiogórski Park Narodowy- BPN







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz