czerwca 07, 2024

Krople Uważności

Szkolenie własnego warsztatu pracy to ważny element pracy nauczycielskiej. Ważne jest także to, by zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystać w pracy z  uczennicami/ uczniami, bo edukacja (także dorosłych) jest "po coś". Po kursie Krople Uważności organizowanym przez Fundację Szkoła z Klasą oraz po 3-dniowym, intensywnym kursie (pogłębiającym) liderek i liderów Kropli Uważności na zaproszenie Fundacji Szkoła z Klasą, który odbył się w Warszawie, przyszedł czas na  rodziców uczennic i uczniów kl. 1 (ale i kl. 2 oraz oddziału przedszkolnego). Uczestniczyli oni w warsztatach dotyczących mindfulness. To  był bardzo wartościowy czas. Rozpoczęliśmy od tego, czym dla rodziców jest uważność. Wykorzystaliśmy do tego karty uważności Fundacji Szkoła z Klasą. Ćwiczenia z uważności, jakich doświadczyli rodzice, były dokładnie takie same, w jakich cyklicznie i systematycznie uczestniczą ich dzieci. 

RODZICE:

Dokładnie tak samo zareagowali na krótki filmik animowany rodzice, jak ich dzieci. To pokazało, jak ważna jest uważność i nie wyciąganie pochopnych wniosków. 
Uważność to bardzo ważny element naszej codzienności. Praktyki te stosujemy na zajęciach po to, by być bardziej uważnym na siebie i innych. Polecam bardzo gorąco. Szczegóły na stronie Fundacji. Link znajduje się TUTAJ

DZIECI (podczas dzisiejszej praktyki)Zdarza się jeszcze czasami, że jakiś "wesołek" próbuje rozśmieszać innych, przeszkadzać,  ale ostatecznie na koniec słychać "już koniec?"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz