Pokazywanie postów oznaczonych etykietą strona główna. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą strona główna. Pokaż wszystkie posty

stycznia 29, 2021

Co ma lego do przysłowia?

Co ma lego do przysłowia?

28 stycznia Stojadła również obchodziły Międzynarodowy Dzień Lego. W czasie 2 lekcji edukacji wczesnoszkolnej pracowaliśmy na klockach Lego Education - w wylosowanych grupach. Najpierw była matematyka - uczyliśmy się o zbiorach. Potem lekcja języka polskiego z udziałem p. Uli z biblioteki gminnej. Pierwszaki dowiedziały się, co to są przysłowia, a także poznały 9 z nich. Dla lepszego zrozumienia bawiliśmy się na tablicy multimedialnej w łączenie przysłów z obrazkami, a dla utrwalenia ... budowaliśmy wybrane przysłowia z klocków lego oraz przedstawialiśmy scenki. Przygotowania odbywały się w tajemnicy, aby reszta klasy mogła odgadnąć, które przysłowie wybrała każda grupa. 


Zobaczcie, jak się bawiliśmy i uczyliśmy zarazem:





















stycznia 27, 2021

Spotkanie online - I rozdział "Niesamowitych przygód..."

Spotkanie online - I rozdział "Niesamowitych przygód..."

27 stycznia udało nam się spotkać online - wszystkie klasy. Przywitaliśmy się, a potem wykonaliśmy ustalone zadanie - każda klasa zaprezentowała swoją ulubioną bajkę jako zagadkę dla pozostałych klas. Było suuupeeer!

Zobaczcie nagrania i galerię zdjęć:

 

















stycznia 26, 2021

Cóż to za zbiory?

Cóż to za zbiory?



Dziś, każda z naszych klas zastanawiała się jakie można utworzyć zbiory z przyniesionych skarpetek. Warunek był jeden - przyniesione skarpetki musiały być czyste :) No i powstawały w każdej z naszych szkół przeróżne zbiory:

-zbiór skarpetek nowych i tych już noszonych

-zbiór skarpetek prawych i lewych

-skarpetki dla dziewczyn/ chłopaków/ i jednocześnie dla wszystkich

-skarpetki ze zwierzętami i przyrodą oraz pozostałe.

No niektóre zbiory trudno było nam odgadnąć. A może przyłączycie się i spróbujecie odgadnąć jakie zbiory tworzą nasze skarpetki?







stycznia 26, 2021

Do prania, gotowi, marsz!

Do prania, gotowi, marsz!

Wczoraj poznaliśmy historię pralki, ale przecież nadal przydaje się nieśmiertelna umiejętność prania ręcznego, zwłaszcza jeśli chodzi o skarpetki. Przecież zdarza im się być tak brudnymi, że pranie automatyczne nie daje rady. Ale jak się pierze ręcznie? 


Trzeba było spróbować. Okazało się, że najwięcej o samym procesie wiedział Kacper. Pomogła reszta i jakoś daliśmy radę. Ustaliliśmy, że najpierw trzeba nalać do miski wody, i to ciepłej, bo zimnej brud się nie boi. Potem potrzebny jest proszek lub płyn do prania. Ale pani namieszała i przyniosła 2 butelki. Która jest dobra? Trzeba było poczytać etykietę na opakowaniu i sprawdzić. Kiedy już było wiadomo, pierwsza para zakasała rękawy i przystąpiła do prania. 


W tym czasie Zosia dalej czytała etykietę i odkryła, że płyn do płukania należy "przechowywać poza zasięgiem dzieci". To czy dzieci mogą go użyć do płukania ręcznego? Wywiązała się dyskusja. Na szczęście Marta szybko domyśliła się, że to chodzi o małe dzieci - żeby nie napiły się tego płynu. Uznaliśmy, że nic się nikomu nie stanie, jeśli dodamy odrobinę do płukania. 

Chętne dzieci kolejno próbowały swoich sił przy praniu, a potem przy płukaniu skarpetek.
















Na koniec powiesiliśmy skarpetki na sznurku. Ciekawe, co pomyślą panie woźne, kiedy przyjdą sprzątnąć salę. 😂

KOCHANI  RODZICE!

Wasze dzieci potrafią już prać ręcznie, można więc angażować je do pomocy!